$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

TERME ŞENLİKLERİNİN 19. AĞASI SADEF GENEL BAŞKANI OLDU

TERME ŞENLİKLERİNİN 19. AĞASI SADEF GENEL BAŞKANI OLDU
  • 14.05.2015
  • 950 kez okundu
Reklam

Terme Belediyesi tarafından organize edilen bu yıl 19.’su düzenlenen Geleneksel Terme Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinlikleri, Terme Sakarlı Merasında coşku ile kutlandı. 09 Mayıs Cumartesi günü açılışı yapılan şenlik programı, 10 Mayıs Pazar günü akşam sona erdi.

 Terme Belediyesi 19. Geleneksel Sakarlı Hıdırellez Kültür ve Sanat Etkinliklerinin açılışına, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Terme Kaymakamı İlyas Gün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, SADEF Genel Sekreteri İbrahim DENİZ, SADEF Samsun Bölge Başkanı Köksal AKMAN, SADEF Samsun Bölge Başkan Vekili Hakan KEFELİ, SADEF Samsun Genel Sekreteri Ebru AKAL, SADEF Samsun Bölge Başkan yardımcısı Faruk ÖZDEMİR, eski Samsunspor futbolcusu ve Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, Milletvekili adayları, Sivil toplum örgütleri temsilcileri, Dernek Başkanları ve çevre il ve ilçelerden çok sayıda vatandaş katıldı.  

 Şenlikte SADEF Genel Başkanı Yıldıray BAŞ ağalığı alırken, davul zurna eşliğinde alanı gezerek, şenlikte bulunan bütün Samsunluları selamlamayı da ihmal etmedi. Yıldıray BAŞ, Terme için elele verip, birlik beraberlik için bir araya gelen büyük küçük, genç yaşlı, vatandaşlara, Samsun Valisine, Terme Kaymakamına, Büyükşehir Belediye Başkanına, Canik Belediye Başkanına, muhtarlara ve Dernek Başkanlarına da ayrıca teşekkürlerini sundu.

 Terme Sakarlı Merasında yapılan güreşlerde, 16 sı başpehlivan olmak üzere toplam 350 güreşçi yarıştı. Elemeler sonucunda başpehlivanlık yarışmasında finalde Şaban Yılmaz ile Ali Rıza Kaya mücadele etti. Yaklaşık 15 dakika süren karşılaşmada Ali Rıza Kaya başpehlivan olurken, Şaban Yılmaz ikinci oldu.

DSC_0145   Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayın

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ