$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

SAMSUNLULAR 19 MAYISI HAVAİ FİŞEKLERLE GÖRKEMLİ BİR ŞEKİLDE KUTLADI

SAMSUNLULAR 19 MAYISI HAVAİ FİŞEKLERLE GÖRKEMLİ BİR ŞEKİLDE KUTLADI
  • 20.05.2015
  • 1.075 kez okundu
Reklam

SADEF Genel Başkanı Tuzla Sahilinde yapılan görkemli 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Şölenine katıldı. İstanbul da bulunan SADEF Üyesi Samsunlu Dernekler Tuzla da buluştu.

 Tuzla’dan Anadolu’ya Yöresel Geceler’de 19 Mayıs akşamı Samsunlular Gecesi düzenlendi.

 Samsunlular’ın eniştesi Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI’ya ağalığını yapacağı Alaçam Yağlı Güreşleri’nin kıyafeti hediye edildi. 6. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Yöresel Gecelerde 19 Mayıs 2015 Salı günü Samsunlular Gecesi düzenlendi. Milli mücadelenin Samsun’da başladığı tarihin yıldönümünde bir araya gelen Samsunlular, unutulmaz bir gece yaşadı. Tuzla sahil tören alanında düzenlenen geceye Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sabahattin DEMİRCİ, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya BACACI, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet ÇABUK, Samsun Dernekler Federasyonu SADEF Genel başkanı Yıldıray Baş ve SADEF Yönetim Kurulu Üyeleri, Samkon Genel Sekreteri Mustafa BİLGİN, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, Tuzla ve çevresinde yaşayan Samsunlular katıldı.

Tuzla’dan Dünyaya Birlik Mesajı Veriyoruz

 Samsun Dernekler Federasyonu Sadef Genel Sekreteri ve Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi Sayın İbrahim DENİZ gecede yaptığı konuşmada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI’ya derneklere katkılarından dolayı teşekkür eden DENİZ, “Biz Tuzla’dan dünyaya birlik ve beraberlik mesajı veriyoruz. Biz burada toplumumuzun her kesimiyle hep beraber yaşıyoruz. Kültürümüzü, geleneklerimizi birlikte yaşıyor ve yaşatıyoruz.” dedi.

 Samsun Dernekler Federasyonu Sadef Genel Başkanı Sayın Yıldıray BAŞ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Samsunluların her zaman mütevazi bir şekilde, milli mücadelenin başladığı şehir olarak her zaman geçmişine ve Atalarına saygılı olacaklarını ifade etti.

 Sayın BAŞ “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları 19 Mayıs 1919 da Samsuna ayak bastığında Ulu Önder Atatürk ‘Samsunlulara baktığımda Ülkenin Kurtulacağına dair olan inancım tam oldu’ demiş. Sadef olarak yıllardır 16 Mayıs ta Şişli Halaskargazi Caddesinde bulunan evinin önünden Kabataş İskeleye kadar temsili yürüyüşler düzenleyerek, Samsuna Bandırma vapurunu uğurluyoruz” diyerek şöyle devam etti “Sadef e üye Tuzla da bulunan Samsun Derneklerinin Tuzla Belediyesiyle birlikte organize ettiği bu gecede Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Havai fişekler eşliğinde Samsun sevenlerin katılımıyla kutluyoruz. Katılan tüm misafirlere, Tuzla Belediye Başkanımız ve Alaçam Güreş Ağası Sayın Dr. Şadi YAZICI ya, Alaçam Belediye Başkanı Sayın Hadi UYAR a Şölenimize ve Bayramımıza katıldıklarından dolayı teşekkür ederim

 Alaçam Belediye Başkanı Sayın Hadi UYAR’dan Sadef e teşekkür

 Alaçam Belediye Başkanı Sayın Hadi UYAR 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. UYAR “Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI ya teşekkür ederek Alaçam Geyikkoşan 623. Güreş Ağalığından dolayı Alaçamlılar olarak minnetarız” dedi. Sadef Samsun Dernekler federasyonu marka bir kurum olarak Türkiye nin her bölgesinde hemşehrilerine hizmet ettiklerini gördüklerini ve takdire şayan olduklarını ifade etti.

 Sayın UYAR, “Sadef Genel Sekreteri İbrahim DENİZ bir Alaçamlı olarak Alaçam da yapılacak yeniliklere duyarlılık göstererek yardımcı olmaya çalışıyor. Belediye Başkanımız Sayın YAZICI ya Güreş Ağası olmasında emeği unutulmaz. Atasporun devam etmesi için katkı sağlayan tüm büyüklerime teşekkür eder, Sadef Genel Başkanı Sayın Yıldıray BAŞ ın davete icabet ederek güreş şenliklerimizde bizleri yalnız bırakmaması Alaçam halkı olarak bizi ne kadar memnun ettiğiini belirtmek isterim. Ayrıca Sadef olarak, şahsıma ve ekibime bir plaket takdim ederek onurlandırdı” dedi.

 Tuzla’yı Ortak Akılla Yönetiyoruz

 Samsun eniştesi olan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI, Samsunlular ile 19 Mayıs’ta biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan YAZICI, “Ortak akılla Tuzla’yı yeniden imar etmek için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Bu ortak akıl, birlik ve beraberliğimiz ile Tuzla’yı tek bir çatı altında toplayan hemşeri dernekleri platformu ve Tuzla halkının göstermiş olduğu ilgi bizi her zaman mutlu etti. Daha güzel günlere hep beraber yelken açacağımıza inanıyorum. Tuzla’daki bu organizasyon birçok ilçeye de örnek oldu. Birlik ve beraberlik çağrımıza kulak veren herkesi yürekten kutluyorum” dedi. Milli mücadelenin geçmişte askeri güçlerle yapıldığını ama zamanın şartlarında mücadelenin boyut değiştirdiğini vurgulayan Başkan Yazıcı, “O zamanlarda vermiş olduğumuz mücadeleyi şimdi artık ekonomik, sosyal, kültürel değerlerle, şehirlerin yarıştığı bir dünyada vermeye devam ediyoruz.” dedi.

 Samsunlular, Başkan Yazıcı’ya Ağalık Kıyafetini Hediye Etti

 Samsun Alaçam’da önümüzdeki yıl düzenlenecek 623. Geleneksel Yağlı Güreşler’in ağalığını yapacak olan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya ağalık kıyafeti de gecede SADEF Genel Başkanı Yıldıray BAŞ tarafından hediye edildi. Samsunlular, geceye katkılarından dolayı AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk’a teşekkür plaketi verdi. Tuzla’dan Anadolu’ya Samsunlular Gecesi’nde, Samsunlu sanatçılar Ayhan TOPRAK, Fulya ÖZDEMİR, Şahmaral, Ruhi BİRKALIR hemşehrilerine şarkıları ve türküleri ile seslendi.

thumb_619FDB4B-94C0-41F2-AC02-C9A99F3DA114   Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayın

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ