$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Samsun Dernekler Federasyonu’nun (SADEF) 9’uncu Samsun Tanıtım Günleri büyük coşku ve görkemli bir törenle kutlandı..

Samsun Dernekler Federasyonu’nun (SADEF) 9’uncu Samsun Tanıtım Günleri büyük coşku ve görkemli bir törenle kutlandı..
  • 25.10.2016
  • 548 kez okundu
Reklam

İstanbul Maltepe’de Sahil Yolu’nda düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri sona ererken gurbette yaşayanlar bir kez daha hasret giderdi.

Samsun Dernekler Federasyonu( SADEF) tarafından bu yıl 9’uncusu organize edilen Samsun Tanıtım Günleri, 3 gün boyunca binlerce Samsunluyu buluşturdu.
acilis-2

İstanbul’da yaşayan Samsunluların memleket hasreti giderdiği etkinliğe, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gurup Başkan Vekili Erhan Usta, Ak Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, belediye başkanları, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

 Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç  SADEF’e teşekkür ederek, ‘Bir kez daha bir aradayız her partiden her siyasi görüşten siyasetçilerimiz, vatandaşlarımız burada, tek bir heyecan tek bir tutku için bir arada bize heyecan veren o büyük tutkunun adı Samsun. Samsun için varız, Samsun için çalışıyoruz. Bu büyük buluşmayı gerçekleştiren SADEF’e teşekkür borçluyuz ve önümüzdeki yıllarda da bu geleneğin sürdürülmesi en büyük hedefimiz.’ diye konuştu.   Konuşmaların ardından ilçe stantlarını ziyaret eden Bakan Kılıç ve diğer protokol üyeleri yöresel lezzetlerden tattılar, İstanbul’da yaşayan Samsunlularla sohbet edip hasret giderdiler.

acilis-5

acilis-6

MHP’li Erhan Usta da, “Samsunlu hemşehrilerimizle hasret giderdik, kucaklaştık” dedi.

AK Partili Çiğdem Karaaslan, “Samsunumuzun için buradayız. Hep birlikte daha çok çalışacağız” dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Samsun’un yalnızca il merkezinin değil köylerinin, ilçelerinin de birbirinden güzel olduğunu kaydetti. Vali Şahin devamla şöyle konuştu:
“Çok kötü bir geleneğimiz var. Eski köy evlerini yıkıyoruz yerine betonarme bir kat, iki kat, üç kat binalar yapıyoruz. Bu silüeti bozuyor. Biz kendimiz farklı tarz ev modeli yaptırdık ve bunların projelerini de o tarz ev yapmak isteyenlere bedava veriyoruz.”
Bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, “İstanbul’da SADEF adlı bir kuruluş var. Bu Samsun Dernekleri Federasyonu. Bu federasyon her sene İstanbul’da Samsun günleri organize ediyor. SADEF’in başkanı Yıldıray Bey bu dönem. Ve Yıldıray Bey’de burada SADEF olarak Samsun günleri organize etti. Belediyeler, Sivil Toplum kuruluşları, Samsun’un dinamikleri neredeyse burada. Bir Şehrin yaşayanlarının bir şekilde, ekonomiden, sosyal hayattan kaynaklanan nedenlerle dışarıda yaşamak zorunda kalmışların, o şehrin orijinlerine, menşeilerine yönelik müthiş bir hasret ve özlem duyarlar o özlem de insanları taşrada aralıklı olarak bir araya getirir. Burada insanlar o özlemin yarattığı manyetik alan içerisinde birbirleriyle buluşurlar hasret giderirler. Birbirlerine anılarını, hatırlarını şehirle ilgili duygu, düşüncülerini anlatırlar. Bu aslında insani bir duygu bu insanı duyguda bizleri bugün buraya getirdi” şeklinde konuştu.

‘BUGÜN HASRET GİDERME GÜNÜ’

SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş,Samsunlular olarak bir kez daha büyük buluşmada bir araya gelmenin mutluluğu ve heyecanı içinde olduklarını söyledi. ‘Bugün güzel Samsunumuz için birlik ve beraberlik günü, kenetlenme günüdür. İstanbul’da yaşayan bizleri memleket hasretini dindirdiği günüdür, Hemşehrilerimizle özlem giderdiğimiz gündür her şey, çok sevdiğimiz Samsunumuz için’ dedi.

img_2812

acilis-7

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ