$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Samsun Dernekler Federasyonu 5. Olağan Kurulu Yapıldı

Samsun Dernekler Federasyonu 5. Olağan Kurulu Yapıldı
  • 12.10.2014
  • 1.186 kez okundu
Reklam

SADEF’in Yeni Genel Başkanı Yıldıray Baş oldu

Samsun Dernekler Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu İstanbul Kağıthane Belediye Meclis Binası’nda yapıldı. İki listeli yarışta Yıldıray Baş Genel Başkanlığa seçildi.

Samsun Dernekler Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu’nda iki liste yarıştı. Beyaz Liste ile yarışa giren Yıldıray Baş, kullanılan oyların 136’sını alarak, mavi liste karşısında yarışı birinci bitirdi ve SADEF Genel Başkanı seçildi.

YILDIRAY BAŞ YENİ GENEL BAŞKAN

Kongreye İstanbul’da yaşayan Samsunlular büyük ilgi gösterdi. SAMKON Genel Başkanı Kaya Aşçı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı Şükrü Şahin, Sadef  Kurucu Başkanı Remzi Kozal , Sadef  Dönem Başkanı Erdal Aslan, SGK İstanbul İl Müdür Yardımcısı Ahmet Erdogan, Samsunspor Eski Başkanı ve  SAYSİAD Kurucu Başkanı Sezgin Gümüş, Doktor Ayhan Şahin SAMDEF Genel Başkanı Avukat Dilek Kiraz, Anadolu SADEF Genel Başkanı Halit Katı, Tekstil Kent Başkanı Nuri Karaduman .Daire Başkanı Sadık Karabıyık, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, , Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç SADEF 5. Olağan kongresine katılanların arasındaydı.

Kongre Divan Başkanı ( MEMED ) Belediye Meclis Üyeleri Dernek Başkanı Fuat Yılmaz ,Katip Üyeleri İdris Güven ve Hasan Kargın oluştu divan  Divan Başkanı genel kurulu 1 dakikalık saygı duruşu ve iştiklal marşına davet etti.

KONGREDEN KONGREYE BİR ARAYA GELMEYELİM

Faaliyet raporlarının okunmasıyla Genel Kurula başlanıldı ardından SAMKON Genel Başkanı Kayan Aşçı’nın

Konuşmasında; İstanbul’da yaşayan Samsunluların kongreden kongreye bir araya geldiklerini söyleyerek bunun sebebini ise herkesin  döşen görevleri tam olarak yerine getirilmemesine bağladı..

Siyaseti ve bürokrasiyi bu dernek sayesinde tanıdığının da dile getiren Aşçı şöyle devam etti; “üzülerek söylemeliyim ki, Şevket Aşçı Meslek Yüksek Okulu açılışına Bafralı olduğumuzdan dolayı sadece Bafralılar katıldı. Ama biz bu dernekler sayesinde gurbette gücümüze güç katılıyoruz.. Bu kongre vesilesiyle hepinize derneklerinize daha fazla sahip çıkmanızı istiyorum”

SADEF’in kuruluşundan bu güne 10 yıl geçtiğini de sözlerine ekleyen Aşçı sözlerini şöyle tamamladı;

Samsunlular bir araya gelemezler gelseler bile bir şey yapamazlar diyorlardı şimdi ise Samsunluları örnek alıyorlar. Her yıl dört önemli büyük buluşma etkinliği yapıyoruz. 30 bin kişiyi bir ayara getirerek son büyük buluşmamızı yaptık. Aday Konuşmalarında ise Müslüm Çamuroğlu, “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” diye söze başladı ve SADEF’e yeni bir Genel Merkez yapacaklarını vaad etti.

Yıldıray Baş ise dernekler arasındaki kopuklukları gidereceklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

GENEL SEÇİMLERDE AĞIRLIĞIMIZ OLACAK

“Genel Merkezimiz hazır, SADEF Dergimiz hazır. METRO Turizm Galip Öztürk Samsunlular yurdunu yapacak. Her ilçemiz tanıtımı için programlar yapacağız. Samsun’u dünyaya tanıtacağız. Genel seçimlerde siyasiler partilerden adaylık isteyeceğiz, olmazsa bağımsız aday olarak çıkartacağız”Samsunun değerlerinin anma programları Yıldıray Çınar, Yaşar Doğu, Neyzen Tevfik, Ali Fuat Başgil anma programları her yıl düzenliyeceğiz”

Daha birçok projemiz var;  bölgelerde büyük Samsun buluşmaları organize etmek, kültür, sanat, spor, örf ve adetler, yılın enleri, samsunun değerlerini anma programı, samsunun turizmini seminerler düzenleyerek tanıtmaktır.

Hedeflerimiz ise;

  • Başarı birlikteliğine birlikte sahip olmak,
  • Kurumu profesyonelce birlikte yönetmek,
  • Türkiye genelinde SADEF markasının amacına uygun bir şekilde yaygınlaşmasını sağlamak,
  • Sadef Yönetim kurulunun tüm davranışlarıyla herkese örnek olaması, dayanışmayı ve gelişmeyi esas almak başlıca hedeflerimizden ve prensiplerimizden olacaktır.
  • Güçlü bir alt yapı ile derneklerin tamamını kucaklayan büyük bir federasyon olmak gibi hedeflerimiz bulunmaktadır…

 

Kavak Belediye Başkanı Kaya Aşçı, Kurucu Başkan Remzi Kozal, Samsun eski spor Başkanı Sezgin Gümüş, Avukat Dilek Kiraz ve Hacer Aktürk ‘ün konuşmasıyla kullanılan oyların yarısından fazlasını alarak SADEF Genel Başkanı olan Yıldıray Baş daha sonra bir teşekkür konuşması yaptı.

thumb_7C9E4446-5335-4BD6-93C6-6E26B80B6544

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ