$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

“SADEF’ TEN GELENEKSEL 11. İFTAR PROGRAMI”

“SADEF’ TEN GELENEKSEL 11. İFTAR PROGRAMI”
  • 21.08.2016
  • 547 kez okundu
Reklam

sadef_ten_geleneksel_11_iftar_programi_h4771

SADEF ( Samsun Dernekler Federasyonu ) Sultangazi Belediyesi yanındaki Ramazan İftar Salonunda Geleneksel olarak 11. sini verdiği 1000 kişilik iftar programını yaptı.

Her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl 11.si düzenlenen programa ilgi oldukça yoğundu. İlahiler ve Kur-anı Kerim tilavetleriyle Ramazan ayının vermiş olduğu manevi duygularını gelen herkese yansıtılarak programa başlandı. SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş İftar programında misafirlere yaptığı konuşmasında SADEF olarak, geçmişten günümüze yapılan hizmetler ve çalışmalar hakkında bilgi vererek bir arada bulunmalarına vesile olan Ramazan ayının manevi duyguları pekiştirdiğini söyledi. BAŞ konuşmasına şöyle devam etti;

“Ramazan ayı başta hoşgörü olmak üzere rahmet ve bereket ayıdır, On bir ayın Sultanı mübarek Ramazan ayına bir kez daha ermek nasip oldu. Kardeşlik duygularının arttığı, insanların birbirlerine sarıldığı bu Ramazan ayının sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Dua ve ibadetlerimizi kabul etsin.” dedi.

Konuşmasında  iftar programı için gerekli desteği sağlayan Sultangazi Belediye Başkanı Cavit ALTUNAY’ a, T.S.T.K Genel Başkanı Hasan EKŞİ’ ye, SAMKON Genel Başkanı Sezgin GÜMÜŞ’ e,İSDEF Genel Başkanı Bahri GÖKMEN’ e, Anadolu SADEF Genel Başkanı Halit KATI’ ya, tüm Dernek Başkanlarına ayrıca teşekkürlerini sunan SADEF Genel Başkanı Sayın Yıldıray BAŞ, Üye Dernek Başkanlarına ve iftar yemeğinde aileleri ile birlikte programa katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, programın hazırlanmasında emeği geçen SADEF Yönetim Kuruluna, Bölge Başkanlarına, Kadın Kolları, Gençlik Kollarına teşekkürlerini sundu.

Sadef Kadın kolları Başkanı Zeynep Akkaya ve yönetim kurulu sahneye davet edildi Konuşma yapan kadın kolları başkanı Sayın Akkaya birlik beraberlik mesajı verdi ve kadınların toplumdaki yerini önemini vurgulu yan konuşmasında Sadef’e üye derneklerde ziyaret ederek kadın kollarını oluşturuyoruz katılanlara emeği geçen yöneticilere teşekkür ederim dedi.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin GÜMÜŞ Konfederasyonumuzun kurucusu Sedef’in organize ettiği iftar programları her yıl daha da güçlenerek devam ediyor. Sadef genel başkanı Yıldıray BAŞ ve yönetim kurulunu tebrik eder. Katılan tüm hemşerilerime ve misafirlere saygılarımı sunarım diyerek konuşmasını sonlandırdı.

TSTK Genel başkanı sayın Hasan EKŞİ Ramazan ayında ikramların yapıldığı iftar yemeklerinin konfederasyona üye federasyonların her akşam değişik illerde ve ilçelerde iftar programları artarak devam ettiğini ve bu akşam konfederasyonumuzun kurucusu SADEF’ in organize ettiği iftar programına yönetim kurulu olarak katılım sağladık Programda emeği geçen Sadef Genel başkanı yönetim kurulu ve Kadın kollarına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Sultangazi Belediye başkan yardımcısı Fevzü DÜLGER yapmış olduğu konuşmada Samsunluların Türkiye Cumhuriyetinin kuran şehir vatanına bayrağına geçmişten bugüne bağlı yaşayarak her yerde vatan sevgisini göstermişlerdir. birlik beraberlik ve huzur içerisinde yaşayarak Topluma göstermişlerdir bu akşam iftar programında bizleri bir araya getiren SADEF ailesine ve emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.

SADEF’ in yapmış olduğu faaliyetler ve çalışmalar ile görsel slayt gösterisinin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program sonlandı.

a97d3ec84da4 dokuman-axcnmzakq3unjvztopua sadef_ten_geleneksel_11_iftar_programi_h4771 sadef1 sadef2 sadef3

sadef3

 

 

 

sadef_ten_geleneksel_11_iftar_programi_h4771

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ