$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

GENEL BAŞKAN KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

GENEL BAŞKAN KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
  • 20.09.2015
  • 1.131 kez okundu
Reklam

    11034436_926257014093868_1161126906986229248_o  SADEF Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yıldıray BAŞ Kurban Bayramını Mesajı Yayınladı.

Kurban Bayramı kardeşliğin dostluğun pekiştiği fakirin sevindiği İslami ibadetin gerçekleştiği güzel bir duygudur.

 Kurban, Sözlükte yaklaşmak, Allâh’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamlarına gelen , dinî bir terim olarak, ibâdet maksadıyla, belirli şartları taşıyan hayvanı, kurban bayramı günlerinde usulüne uygun olarak kesmeyi ve bu amaçla kesilen hayvanı ifade eder.

Akıllı, hür, mukim ve dini ölçülere göre zengin sayılan mümin, ilâhî rızayı kazanmak gayesiyle kurbanını keser.  Kurban, bir Müslüman’ın gerektiğinde bütün varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun bir ifadesidir.

  Bunun yanı sıra, hepimizin bildiği gibi kurban, mali bir ibadettir. Kadın yada erkek olsun, ihtiyacından fazla ,’’Nisap miktarı’’ malı, yada parası varsa, bu şahsın Kurban kesmesi Vacip olur. Kurban bayramının, ilk üç gününde ‘’Kurban’’ kesilebilir.

 Kurban Bayramı sabahları, demli bir çay, su böreği, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, Kurbanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki “pause” düğmesine dokunun… Kısa bir süre için hayatı durdurun.

Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle SADEF Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yıldıray BAŞ..

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ