$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

SADEF GENEL BASKANI 8 MART DUNYA KADINLAR GUNU KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

SADEF GENEL BASKANI 8 MART DUNYA KADINLAR GUNU KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI
  • 08.03.2017
  • 753 kez okundu
Reklam

20170308_113729

 

SADEF Genel Başkanımız Yıldıray BAS ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajında 15 Temmuz’a da vurgu yaparak, tüm bayanların gününü kutladı.
Kadınların, toplumsal hayattın her evresinde olduğu gibi Türk tarihinde de önemli işlerin mimarı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkanımız, “Hayatımızın her anında, her konuda ve her zaman başrolde yer alan; eğiten, yetiştiren, hatta Türk tarihinde yaşanan savaşlarda, hain girişimlerde hep en önlerde yer alarak ülkenin bugünlere ulaşmasında önemli bir yere sahip olan tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kadın demek, sadece çocuk doğurup, büyütmek demek değildir. Kadın demek, yeri geldiğinde vatan muhafazasında en önde yer almak demektir. Biz Türk tarihinde buna birçok kez şahit olduk. Kurtuluş Savaşı’nda vatan muhafazasında yer alan Nene Hatunlar, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde de en ön saflarda yerlerini aldılar. Hepsine ne kadar minnet duysak azdır” diye konuştu.
8 Mart, kadınlarımızın haksızlığa, eşitsizliğe, şiddete karşı koyma ve eşit haklara sahip olma mücadelesinin simgesidir. Bu vesile ile doğumdan ölüme kadar bizleri varlıklarıyla onurlandıran, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren ve yüreklerindeki sevgiyi karşılıksız veren tüm fedakar kadınlarımızın, annelerimizin ve tûm Bayanların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
SADEF Genel Başkanı Yıldıray BAS

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ