$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

SADEF 6. Olağan Genel Kurul Heyecanı

SADEF 6. Olağan Genel Kurul Heyecanı
  • 29.12.2017
  • 162 kez okundu
Reklam

istanbul_daki_samsunlular_da_genel_kurul_heyecani_h843331_4577c

 

Samsun Haber – Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) 6. Olağan Kurulu ile genel başkanını seçecek. SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, 15 Ekim 2017 Pazar günü İstanbul Kağıthane Belediye Meclis Salonu’nda yapılacak 6. Olağan Genel Kurulda Genel Başkanlık için yeniden aday olduğunu açıkladı. DEMOKRATİK ÖRGÜT OLMANIN GEREKLERİ…  SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, genel kurul ve yeni dönemde yapmak istedikleri ile  ilgili açıklamalarda bulundu. Birlikteliği sağladıklarını ifade eden Genel Başkan Baş, şunları söyledi: “Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) ismi altında hepimiz büyük bir aile olarak, barış ve huzur içinde bir arada çalışmanın insana verilen değer ile mümkün olacağının bilinci ve inancı içindeyiz. Yönetim anlayışımız üye ve yönetim ilişkilerinde sosyal ve demokratik örgüt olmanın gereklerini uygun düşmeyen yaklaşımları ve her türlü ayrımcılığı önleyen bir yapı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.IMG_9376TECRÜBELİ İŞ ADAMLARI VE GENÇLER İnsan merkezli sosyal bir anlayışa sahip ve en üstün hizmetin insana ait olduğuna inanırım. İnsanın mutluluğu, huzuru, güveni ve sağlığı için çalışmalarımızın hedefini teşkil ederim. Bireysel çıkarların peşinde olanların yanında değil, toplumun çıkarlarının peşinde olan bir yönetim olacağımı sizlere taahhüt ediyorum. Önümüzdeki dönemde yapılacak genel ve yerel seçimlerde konfederasyonlarımız, kardeş federasyonlar ve derneklerimiz ile birlikte okumuş, tecrübeli, bürokrat, iş adamı ve genç kardeşlerimiz bulunmakta ve onların yolunu açarak hep birlikte meclise ve belediyelere taşımak için bu yolda tüm kurumlar birlikte çalışacağız.” ‘HEDEFLERİMİZ ÇOK BÜYÜK’ Önümüzdeki dönem SADEF olarak hedeflerini büyük tuttuklarını dile getiren Baş, “Samsunlular adına güzel yatırımlara öncülük etmeyi planlıyoruz. Öncelikle İstanbul’da Samsun öğrenci yurdu yapılması ile ilgili gerekli çalışmaları yaparak Samsunlulara ve sevenlerimize kazandırılması için çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayacağız. Eğitime önem veren bir toplum olduğumuzu bu sözümüzü tutarak bir kez daha göstereceğiz. SADEF Dergisi çıkarılmasına devam ederek heşehrilerimize Samsun’u ve çalışmalarımızı daha iyi anlatabileceğiz. SADEF’in mülkiyetinin alınarak hemşerilerimizin hizmetine sunulması gibi daha birçok projemiz var. Her bölgede büyük Samsun buluşmaları organize etmeyi planlıyoruz. Kültür, sanat, spor, örf ve adetler, yılın enleri, Samsun’un değerlerini anma programı, Samsun’un turizmini seminerler düzenleyerek tanıtacağız. Ziraat odaları ile birlikte çalışarak çiftçinin sorunlarının çözülmesine katkı sağlayacağız. Yeter ki birliğiminiz daim olsun yapamayacağımız hiçbir şey olmayacaktır” diye konuştu.

'USTALIK DÖNEMİM OLACAK' Yeni dönemin ustalık dönemi olacağının altını çizen SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, "Samsun çok büyük bir vizyona zaten sahip. Bu vizyonu genişletmek için üyelerimizden tek ricam, 'Bizden ne istersiniz?' dediğimizde, birlikte çalışarak Samsun imajını yükseltmek için yeniliklere hep birlikte imza atmak. Geçmişte olduğu gibi kadın kolları ve gençlik kolları komisyonlar hep birlikte çalışacağız. Samsun için uğraştık aynı birlikteliği önümüzdeki süreçte beraber yaşayacağız güzel günler bizleri bekliyor. Uydudan yayın yapan TV kanalında 7 yıldır Gurbetten Samsuna Yıldıray Show programında Samsun'un ilçelerini, köylerini, iş adamlarını, bürokratlarını, dernek başkanlarını tanıtımında bulundum. Önümüzdeki dönemde yine bu programlar daha sağlam daha güçlü Samsun ve Türkiye genelinde canlı yayınlar yapılarak devam edilecek" dedi.

‘USTALIK DÖNEMİM OLACAK’ Yeni dönemin ustalık dönemi olacağının altını çizen SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, “Samsun çok büyük bir vizyona zaten sahip. Bu vizyonu genişletmek için üyelerimizden tek ricam, ‘Bizden ne istersiniz?’ dediğimizde, birlikte çalışarak Samsun imajını yükseltmek için yeniliklere hep birlikte imza atmak. Geçmişte olduğu gibi kadın kolları ve gençlik kolları komisyonlar hep birlikte çalışacağız. Samsun için uğraştık aynı birlikteliği önümüzdeki süreçte beraber yaşayacağız güzel günler bizleri bekliyor. Uydudan yayın yapan TV kanalında 7 yıldır Gurbetten Samsuna Yıldıray Show programında Samsun’un ilçelerini, köylerini, iş adamlarını, bürokratlarını, dernek başkanlarını tanıtımında bulundum. Önümüzdeki dönemde yine bu programlar daha sağlam daha güçlü Samsun ve Türkiye genelinde canlı yayınlar yapılarak devam edilecek” dedi. HABER KAYNAĞI: samsungazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ