$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

HALKIN YANINDA OLDUK

HALKIN YANINDA OLDUK
  • 22.02.2015
  • 754 kez okundu
Reklam

 Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) kuruluşunun 10’uncu Yılını Samsun Şöleni’yle kutladı. Geceye katılan Bakan Kılıç, siyaseti sadece Ankara’da oturarak yapmadıklarını, hep halkın arasında olduklarını söyledi

  SADEF, kuruluşunun 10. yılı dolayısıyla ‘Samsun Şöleni’ adlı bir kutlama programı düzenledi. Kağıthane Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde gerçekleşen programa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, çok sayıda dernek üyesi ve Samsunlular katıldı. Yerel sanatçılar sahne aldığı programda 10. yıl anısına Bakan Kılıç ve SADEF üyeleri kutlama pastası kesti.

 

 HIZLI TREN PROGRAMDA

Samsun’da yapılacak hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, “Ankara-Samsun hızlı tren projesini de programa aldık. En kısa sürede Ankara ile Samsun’u bağlayacağız. Bütün bu Türkiye’nin gücüne, Samsun’un gücüne yakışan yatırımların en önemli unsuru 2002 yılında yapılan genel seçimlerde görev başına gelen AK Parti iktidarları ve kurucu genel başkanı, şu anki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sloganımız ‘Durmak yok yola devam’, bu şekilde devam edecek” şeklinde konuştu.

 

 SAMSUN İSTİKLALİN VE İSTİKBALİN ŞEHRİ

AK Parti’de siyaset yapacakların sadece halka hizmet yapmak için siyaset yapabileceğini vurgulayan Bakan Kılıç, “Siyaset anlayışımızda Ankara’da oturmak yok. Ankara’da oturanlar başkaları. Biz sürekli halkın içindeyiz. Siyaset anlayışımızda halkın yanında olmak vardır. Seçim olmadığı zamanda halkımızın yanındayız. Seçilmek bizim için hizmetin başlangıç noktası. Bizim anlayışımızda hizmet ondan sonra başlıyor. 1994′ te başladı. Belediyecilikle başladı. Oradan edilin tecrübeyle ülkemizin ufku genişledi” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin meşalesinin Samsun’da yakıldığını sözlerine ekleyen Bakan Kılıç, “Başbakanımız Samsun’u meşale şehri ilan etti. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanlığı kampanyasını Samsun’da başlattı. 1919′ da Gazi Mustafa Kemal, Türkiye’nin bağımsızlığını Samsun’da başlattı. Samsun istiklalin ve istikbalin şehridir” diye konuştu.

 

 SAMSUN’A UMUTLA BAKIYORUZ

Programda açılış konuşması yapan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş ise federasyonlarının büyük projelere imza atacağını söyledi. Baş, “Bugün burada 10’uncu yılımızı kutluyoruz, aynı zamanda bakanımızı ağırlıyoruz. Federasyonumuz 10 Bölgeden oluşuyor. Türkiye’nin her bölgesinde temsil edilen bir kurum. 458 tane derneği olan federasyonumuzun 10’uncu yılını kutluyoruz. Gençlik kolları, kadın kolları ve komisyonlarımız çalışıyor. Sistem oturdu. Kardeş federasyonlarımızla birlikte sanayici iş adamlarımızla birlikte bir bütün olarak Samsun’a umutla bakıyoruz. İstanbul’da Samsun’u temsil etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Programın ardından Bakan Akif Çağatay Kılıç’a katılımlarından dolayı SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Program Burcu Güneş, Ayhan Toprak, Habibe Bozkır, Hüseyin Şimşek, Şeyda Karadeniz, Ümit Kurşun ve Gülşen Şimşek’in söylediği şarkılarla devam etti.

thumb_B111D158-1063-42DE-954D-1DFD69711631

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ