$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

BAL ENDÜSTRİSİ 24-26 ŞUBAT’DA İSTANBULDA BULUŞACAK…

BAL ENDÜSTRİSİ 24-26 ŞUBAT’DA İSTANBULDA BULUŞACAK…
  • 23.02.2017
  • 335 kez okundu
Reklam

350196

Samsun Arıcılar Birliği Başkanı Rasim Kaplan’ında Destekleyerek katılım sağlayacağı, geçen yıl uluslararası arenada da ilgi gören Ballı Günler organizasyonu bu yıl 24-26 Şubat’ta Harbiye Askeri Müzesi’nde kapılarını açıyor. Dördüncü kez düzenlenecek olan etkinlikte bal ve arı ürünleri hakkında bilinmesi gerekenler ele alınacak. Üreticiler ile tüketicilerin bir araya geldiği etkinlik geçtiğimiz yıl 12 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı.

Bal ve arı ürünleri hakkında bilgilendirmelerin yapılacağı İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı’na Katılımlar ücretsiz olacaktır. Fuar, tüketicileri bal konusunda bilinçlendirmek için çok önemli bir buluşma noktası sunuyor. Fuarda ayrıca katılımcı markalar tarafından özellikle piyasada yer alan sahte ballar ile ilgili bilinçlendirme ve bilgilendirmeler de yapılacak.

Türkiye hem üretim hem de kovan varlığı bakımından dünyanın ikinci büyük ülkesi konumunda. Ancak ülkemizde markalı bal tüketimi genel tüketimin yüzde 20-25 civarını oluşturuyor. 2015 yılı verilerine göre üretilen 107 bin ton üretimin sadece 25 bin tonu kayıtlı olarak perakendeye giriyor. Kalan kısmı ise cami önünde, yol kenarında ve akraba referansı ile kontrolsüz olarak satılıyor. Özellikle ilerleyen yıllarda arıcılık sektöründe sahte ve kontrolsüz olarak satılan ballar konusunda bir bilinçlenme olacağına inanıyoruz. 24-26 Şubat’ta Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşecek olan Fuar’a tüm ilgilenenlerin ve Hemşehrilerimizin katılım sağlamalarını bekliyoruz.

SADEF Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı

Yıldıray BAŞ

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ